Nowoczesna budowa miast

nowoczesna-budowaMimo że budowa miast wpływa ogromnie na rozwój i przez to oddziaływa na dolę i niedolę ich mieszkańców, zrozumienie jej istoty i dodatniego wpływu, który słusznie oceniał już świat starożytny, acz w późniejszych czasach znowu poszło w zapomnienie, nie przeniknęło dotąd jeszcze dostatecznie do szerszych warstw ludności, także budownictwo miast nie doczekało się jeszcze uregulowania ze strony państwa.

Powodu tego objawu należy szukać w tym, że na nowoczesną budowę miast zaczęto zwracać uwagę w ogóle dopiero w ostatnich dziesiątkach lat.

Przed wiekiem pary rozwój miast i miejscowości był bardzo powolny, a nawet można było stwierdzić pewien zastój.

meble do biura

Około połowy zeszłego stulecia, gdy w życiu narodów rozwoju kultury nastąpił ogromny postęp, gdy koleje wzmogły wielokrotnie ruch, a maszyny doprowadziły produkcję do niebywałych rozmiarów – gdy nastąpił znaczny przyrost ludności, ponieważ z powodu udoskonalenia sztuki lekarskiej i higieny zmniejszyła się śmiertelność, nastąpił objaw nieznany w dawniejszych czasach: miasta rosły z tych przyczyn niezmiernie szybko, nadto napływała do nich ludność wiejska w tak nadzwyczajnej liczbie, że słusznie nazwał to Henrici nowoczesną wędrówką ludów ze wsi do miast. Szczególnie powiększały się niezmiernie wielkie miasta i stały się siedzibą wielu milionów ludzi. Zjawisko to stoi w związku z ogólnym pomnożeniem się ludności na kuli ziemskiej.

meble do biura

To Cię zainteresuje:

– Bezpieczne wakacje nad morzem
– likwidacja piecow weglowych